Отримувачам субсидії.

Дата: 07.07.2021 14:12

20.05.2021 року Кабінетом Міністрів України внесено зміни до Постанови КМУ №420 від 14.04.2021 року, яка вступила в дію з 01.05.2021. Відповідно до цих змін призначення субсидії на літній період 2021 року відбуватиметься для певних категорій громадян тільки після подачі отримувачами нової заяви та декларації та відповідного пакету документів (за необхідності), а саме:

1) домогосподарствам, в яких субсидія призначалася рішенням комісії:

- на фактично проживаючих;

- орендарям житлових приміщень;

- внутрішньо переміщеним особам;

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше, ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок);

3) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності:

- транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

- більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Документи будуть прийматися за  особистим зверненні.

Всім іншим категоріям отримувачів субсидію на наступний період буде подовжено автоматично.

Розрахунок субсидії як за поданими заявами, так і автоматичне подовження буде здійснено спеціалістами управління в червні, після отримання з ІОЦ Мінсоцполітики нового програмного забезпечення відповідно до змін, прийнятих КМУ.

За заявами, які подані з 01.05.2021 по 30.09.2021 субсидію може бути призначено з початку періоду, тобто з 01.05.2021 (за умови, якщо заявник має право на призначення субсидії).

Додатково нагадуємо, що отримувачі субсидій зобов’язані протягом 30  календарних днів письмово повідомити структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, які можуть вплинути на отримання житлової субсидії:

1) зміна у складі осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні / будинку; зміна переліку отримуваних житлово-комунальних послуг; придбання майна, товарів або оплата послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень; заборгованість понад три місяці за виконавчими провадженням про стягнення аліментів), а також у разі отримання одноразового доходу в сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб;

2) про виникнення обставин, за яких втрачається право на отримання житлової субсидії на понаднормову площу житла (зміна у складі осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні / будинку; працевлаштування або виникнення інших джерел доходів, окрім зазначених в Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії); у разі зміни виплатних реквізитів банківського рахунку.