Яким чином до страхового стажу для призначення пенсії зарахувати повний місяць, коли сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок?

• Переглядів: 60

Умови призначення пенсії за віком визначені статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 09.07.2003 р. (далі – Закон). Починаючи з 1 січня 2021 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше         28 років, а з 2028 - не менше 35 років.

Легальна заробітна плата - гарантія соціального захисту громадян

• Переглядів: 108

Останнім часом усе частіше доводиться зустрічатися з таким явищем, як використання найманої праці без оформлення трудових відносин. Найчастіше таке спостерігається в галузях торгівлі, сфери обслуговування, транспорту, будівництва. Використання найманої праці без офіційного оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на працю, відпочинок, матеріальне забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, пенсійного забезпечення. І це далеко не всі ризики для найманих працівників.