Працевлаштування осіб з інвалідністю – масштабний соціальний проєкт

Дата: 24.11.2021 15:32

Міжнародна спільнота, членом якої є й Україна, ухвалила низку актів, що мають на меті допомогти людям з інвалідністю реалізувати свої можливості та здібності, залишатися в суспільстві та мати належний рівень життя.

З метою привернення уваги до проблем працевлаштування людей з особливими потребами, ефективної реалізації заходів щодо сприяння їх працевлаштування та в рамках загальнообласної акції «Декада зайнятості для людей з інвалідністю», 24 листопада поточного року у приміщенні Бердянського міськрайонного центру зайнятості для роботодавців міста Бердянськ та Бердянського району було проведено інформаційний семінар з питань організації працевлаштування людей з інвалідністю.

Для проведення семінару було залучено спеціаліста відділу праці Управління праці та соціального захисту населення виконкому Черновець Наталю, яка проінформувала, що працевлаштовувати осіб з інвалідністю зобов’язаний кожен роботодавець, виходячи з низки правових норм і законів, зокрема, Кодексу законів про працю України, ЗУ “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”, ЗУ «Про охорону праці» та ін.

Під час заходу було наголошено на права та гарантії працівників з інвалідністю, зокрема:

- у випадку, якщо особу з інвалідністю направлено на роботу за рекомендаціями МСЕК, то випробувальний строк при прийнятті на роботу йому не встановлюється;

- не допускається залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди (допускається лише за їх згодою і за умови, що це не суперечить медичним рекомендаціям);

- на прохання особи з інвалідністю може бути встановлено неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створені пільгові умови праці;

- щорічна основна відпустка – для осіб з інвалідністю І, ІІ групи – 30 к.д.; для осіб з інвалідністю ІІІ групи – 26 к.д.;

- надання щорічної основної відпустки повної тривалості у перший рік роботи на підприємстві до настання 6-місячного строку безперервної роботи на прохання та  у зручний для працівника час тощо.

Також під час семінару було зауважено, що діючим законодавством передбачено механізм стимулювання роботодавців до працевлаштування на створені нові робочі місця осіб з інвалідністю. Роботодавцю, який працевлаштовує таких осіб за направленням центру зайнятості, здійснюються компенсаційні виплати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць. Компенсація роботодавцю виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження її зайнятості протягом 2 років.