УВАГА! СИБІРКА: ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ТА ЯК УБЕРЕГТИСЯ
УВАГА! СИБІРКА: ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ТА ЯК УБЕРЕГТИСЯ
Настає занепокоєння й збудження, швидко наростають кволість і апатія, дихання утруднене, слизові оболонки синюшні, спостерігається набряк кон’юнктиви.
Дефекація спочатку затримується, а потім розвивається пронос. Калові маси з домішками крові. Сеча темно-червона. Смерть настає при явищі асфіксії. Трупи різко здуті, в них відсутнє трупне задубіння, з усіх отворів витікають кров’янисті виділення.
ТРУПИ РОЗТИНАТИ СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!
Заходи профілактики для власників тварин: Обов’язково взаємодіяти з ветеринарною службою. – надавати тварин для проведення клінічного огляду та вакцинації; - проводити карантин придбаних тварин з метою ветеринарних досліджень та вакцинацій
В тернопільському зоокутку виявили сибірку після смерті поні. Тварина загинула 28 вересня.
Сибірка – це особливо небезпечне гостре інфекційне захворювання, збудником якого є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis. Захворювання уражає тварин і людину. Потрапивши в ґрунт, за сприятливих умов (температура зовнішнього середовища не нижче 12 0С) збудник утворює спору. Спори бактерій сибірки можуть залишатися живими в ґрунті протягом тривалих періодів часу (до 90 років). Недарма місця захоронення трупів тварин, які загинули від цієї хвороби, називають «проклятими полями». Спори сибірки з дощовими й ґрунтовими водами під час земляних робіт вимиваються на поверхню. На пасовищі через корми та воду, особливо в спекотну пору року, коли сухі корми травмують слизову оболонку ротової порожнини тварин, відбувається зараження спорами. Далі хвора тварина виділяє збудника в зовнішнє середовище з сечею, фекаліями, молоком, кров’янистими виділеннями ще до того, як з’являються характерні клінічні ознаки.
З метою профілактики інфікування людини сибіркою слід:
купувати м’ясо та м’ясопродукти виключно у місцях, де якість продуктів є контрольованою;
дотримуватись гігієнічних норм при переробці та реалізації м’яса, м’ясопродуктів чи будь-якої тваринницької сировини
виконувати ветеринарно-санітарні правила при догляді за тваринами;
забивати домашню худобу лише з дозволу ветеринарних працівників.
У разі хвороби, вимушеного забою чи загибелі тварини негайно інформувати Бердянське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області за
т. (06153) 2-30-20 та (06153) 2-26-00