Бердянський сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Запорізькій області повідомляє
Бердянці та приморці сплатили до бюджетів громад майже 14 мільйонів гривень податку на нерухомість
Юридичні та фізичні особи Бердянського та Приморського районів, які є власниками нерухомості, за сім місяців сплатили до місцевих бюджетів 13 мільйонів 700 тисяч гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Це майже на 6 мільйонів більше минулорічного показника.
Переважну частину надходжень податку на нерухомість отримано від юридичних осіб, які перерахували понад 10 мільйонів гривень, або 75 відсотків. Фізичні особи спрямували до бюджетів територіальних громад 3 мільйони 400 тисяч гривень, або майже чверть.
За територіальною приналежністю найбільші надходження податку на нерухоме майно спрямували платники міста Бердянськ – понад 11 мільйонів гривень, бюджет Бердянського району поповнили на 600 тисяч, Приморського району – майже на 2 мільйони.
Нагадуємо, що до 1 липня фахівці податкової служби формували і надсилали податкові повідомлення-рішення про нараховану суму податку на нерухомість громадянам. Кожен власник нерухомості має право на звірку з органами ДПС щодо нарахованої суми податку та відображення у базах даних інформації про належне майно. Таку звірку можна провести в Центрах обслуговування платників.
Враховуючи обмежувальні заходи через пандемію COVID-19, звірку можна провести у телефонному режимі за номерами (06153) 3-84-67 (Бердянськ) та (06137) 7-35-14 (Приморськ).
Втім, найбільш зручний варіант – дізнаватися про нараховані податкові платежі в Електронному кабінеті платників.
Про переваги подання звітності в електронному вигляді
Бердянська ДПІ рекомендує використовувати електронні сервіси для подання звітності, оскільки вони мають ряд переваг перед паперовою формою звітування:
- економія робочого часу платників податків і коштів на придбання бланків звітних документів;
- економія часу на уникненні черг під час подання звітності;
- скорочення строків проведення перевірки стосовно правомірності заявлених до відшкодування сум ПДВ і забезпечення своєчасного їх відшкодування платнику податків;
- підтвердження доставки звітності (податковий орган висилає квитанцію про отримання податкової звітності);
- гарантія автоматичної перевірки звітності на наявність арифметичних помилок та описок;
- оперативне оновлення форматів версій документів звітності;
- конфіденційність інформації;
- оперативність обробки отриманої інформації у податковому органі.
Для подання звітності в електронному вигляді пропонуємо використовувати модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника», увійти до якого можна на офіційному веб-порталі ДПС або за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua.
Новини законодавства
Активи, які у ході податкової амністії декларувати не потрібно
З 1 вересня в Україні стартує кампанія одноразового (спеціального) декларування доходів, так звана, податкова амністія. Утім, як інформують у Головному управлінні ДПС у Вінницькій області, не всі активи потрібно декларувати. Слід враховувати їх вартість або обсяги.
Зокрема, не потрібно декларувати:
одну або декілька квартир, сукупна площа яких не більше
житлові будинки, сукупна площа яких в межах
нежитлові будинки некомерційного призначення, площею не більше
земельні ділянки, площею в межах норми безоплатної передачі (наприклад, площа присадибної ділянки у селах не більше
один легковий автомобіль з середньою ринковою вартістю не більше 400 тис. грн., або з робочим об’ємом циліндру двигуна не менш як 3000 куб. см.;
грошові кошти в межах 400 тис. грн.
За якими ставками оподатковуються доходи, що підлягають добровільному декларуванню?
21 липня 2021 року набрали чинності окремі норми Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» (далі – Закон № 1539-IX), відповідно до якого внесено зміни, зокрема, до Податкового кодексу України в частині проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке відбуватиметься з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок, зокрема:
5% щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні;
9% щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном;
2,5% щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6%, 11,5%, 3% відповідно із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.
Одноразове добровільне декларування. Хто не може бути декларантом з 1 вересня?
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.
Декларантами не можуть бути:
- особи, які станом на дату початку періоду одноразового добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами;
- подавали або мають подавати декларації відповідно до законів, що визначають чи визначали правові та організаційні засади у сфері запобігання корупції (крім тих, які претендували або претендують на зайняття посад, перебування на яких вимагає чи вимагало від особи подання відповідної декларації, та не були призначені або обрані на відповідні посади);
- особи, по відношенню до яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України «Про санкції».
Роз’яснення законодавства
Ставки ПДВ при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції
У зв'язку із набранням чинності Законом України від 01 липня 2021 року № 1600-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (далі - закон № 1600) Бердянська ДПІ інформує про окремі особливості застосування положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з урахуванням внесених змін.
1. Загальні положення
Закон № 1600 опубліковано в газеті «Голос України» 31липня2021 року. Згідно з розділом ІІ Закону № 1600, Закон № 1600 набирає чинності з дня,
наступного за днем його опублікування (з 01 серпня 2021 року), та застосовується до податкових періодів, починаючи з першого дня місяця, наступного за місяцем опублікування Закону № 1600, а саме, починаючи з 01 серпня 2021 року.
Відповідно до норм Закону № 1600, починаючи з 01 серпня 2021 року, відновлюється ставка податку 20 відс. для операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1002, 1004, 1204 00, 1207, 1212 912 (у періоді з 01.03.2021 по 31.07.2021 включно до таких операцій застосовувалася ставка ПДВ 14 відсотків).
При цьому до операцій з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за кодами згідно з УКТ ЗЕД 1001, 1003, 1005, 1201, 1205, 1206 00, і надалі застосовується ставка податку 14 відс. (яка діє починаючи з 01.03.2021).
2. Окремі особливості оподаткування ПДВ (у тому числі нарахування та коригування податкових зобов'язань з ПДВ)
Правила нарахування податкових зобов'язань з ПДВ та їх коригування, а також складання податкових накладних І розрахунків коригування до податкових накладних та їх реєстрації в ЄРШІ встановлено статтями 187, 192 та 201 Кодексу.
Законом № 1600 підрозділ 2 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 542, згідно з' яким для платників податку на додану вартість, які здійснюють операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції (товарів), що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401
(в частині молока незбираного), 1002, 1004, 1204 00, 1207, 1212 91 у зв'язку з встановленням ставки податку на додану вартість 20 відс. на такі операції, передбачено такі особливості:
у разі якщо перша подія при постачанні товарів, визначених абзацом першим пункту 542 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, відбулася до набрання чинності Законом № 1600 (до 01.08.2021), перерахунок ставки податку на додану вартість і суми податку на дату настання другої події не здійснюється; .
у разі якщо після набрання чинності Законом № 1600 відбувається повернення попередньої оплати (авансу) або поставлених товарів, визначених абзацом першим пункту 542 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, у зв'язку зі зменшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати в період з 01.03.2021 по 31.07.2021 включно,
коригування сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість в сторону зменшення здійснюється, виходячи із ставки податку на додану вартість 14 відсотків;
у разі якщо після набрання чинності Законом № 1600 відбувається постачання товарів, визначених абзацом першим пункту 542 підрозділу 2 розділу ХХ ,Кодексу, або перерахування коштів у зв'язку із збільшенням кількості або вартості таких товарів, перша подія при постачанні яких відбулася до вказаної дати, коригування сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість здійснюється, виходячи із ставки податку на додану вартість 20 відсотків;
У разі здійснення платником податку операцій з постачання на митній території України товарів, визначених абзацом першим пункту 542 підрозділу 2 розділу ХХ Кодексу, які були придбані до набрання чинності Законом № 1600, за таким платником податку зберігається податковий кредит з податку на додану вартість у розмірі, який був нарахований при придбанні таких товарів.
Отже, якщо починаючи з 01 серпня 2021 року, відбувається поставка сільськогосподарської продукції товарних позицій згідно з УКТ ЗЕД 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1002, 1004, 1204 00, 1207, 1212 91, попередня оплата за яку (перша подія) відбулася у періоді з 01.03.2021 по 31.07.2021 включно, то на дату такої поставки перерахунок ставки ПДВ і