АНДРІЇВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Бердянський район, Запорізька область

Звіт завідуючої Андріївського ДНЗ «Джерельце» Андріївської селищної ради за 2019 – 2020 навчальний рік перед громадськістю

Дата: 14.08.2020 13:55
Кількість переглядів: 943

Фото без описуДошкільний навчальний заклад «Джерельце» Андріївської селищної ради здійснює свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», «ІІро дошкільну освіту», Статуту закладу.

Будівля типова, двоповерхова, розрахована на 6 груп.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у вихованні, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

         Діяльність ДНЗ направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей та нахилів, набуття нею соціального досвіду та готовності продовжувати освіту.

         У дошкільному закладі функціонувало у 2019-2020 н.р. 4 групи та виховувалося 75 дітей:

 • Ясельна група- 18  дітей
 • Молодша група – 13
 • Середня група - 30
 • Старша група - 14

Режим роботи закладу п’ятиденний з 9-ти годинним

перебуванням дітей. Дошкільний заклад розрахований на 102 місця. Навчання, виховання та спілкування дітей і дорослих проводиться українською мовою.

 

Колектив закладу складає 24 працівники, із них:

Педагогічних                         -  9

Обслуговуючого персоналу - 16

Склад педагогічних кадрів на 2019-2020 навчальний рік:  

 • Завідувач ДНЗ - 1;
 • вихователь - 6;
 • практичний психолог – 0.5;
 • вчитель-логопед – 0.5;
 • музичний керівник - 1;

     Із 9 -   педагогічних працівників:

- вища освіта –   7 педагогів,

- середньо-спеціальна освіта -  2 педагоги.

За наслідками атестації - педагоги мають:

- кваліфікаційну категорію  «Спеціаліст вищої категорії» –   1 особа,

- кваліфікаційна категорія «Спеціаліст ІІ категорії» –  3 особи,

- кваліфікаційна категорія «Спеціаліст» - 5 осіб,

В порівнянні з минулими навчальними роками показники кваліфікаційного рівня педагогів змінились: збільшилась кількість педагогів з кваліфікаційною категорією «спеціаліст ІІ категорії». Нажаль, в садочку зовсім немає педагогів зі званнями, це свідчить про відсутність мотивації педагогічних працівників до підвищення свого фахового рівня а також про недостатній рівень їх методичної підготовки.

 

Педагогічний колектив дитячого садка

 

Впродовж 2019-2020 навчального року курси підвищення кваліфікації при  Бердянському педуніверситеті пройшов 1 педагогічний працівник.

1) Психолог Масло Валентина Федорівна. В зв’язку з карантином не змогли курси підвищення кваліфікації вихователі Бобровська О.А., Василенко В.М., Яценко М.І.

План проходження курсової перепідготовки на 2019 - 202 н.р. виконано на 25%.

 

Пріоритетним напрямом роботи ДНЗ навчальному році був напрямок

 • Формування здоров’язберігаючої компетенції вихованців  ДНЗ через скоординовану діяльність адміністрації ДНЗ, педагогів та батьків.
 •  Патріотичне виховання дошкільників засобами народознавства .

Реалізація інноваційних  підходів до навчально-виховного процесу в ДНЗ та визначення в ньому місця особистості починається із удосконалення управлінської діяльності, яка має забезпечити безперервне професійне та особистісне зростання педагогічного колективу. В цих умовах значно зросла роль колективних форм управління і в першу чергу - педагогічної ради.

     Педагогічні ради в ДНЗ«Джерельце»   в 2019 – 2020 навчальному році

 

1.Шляхи організації навчально - виховного процесу, спрямованого на всебічний розвиток особистості дитини за програмою «Дитина в дошкільні роки».

2.Формування здоров’язберігаючої компетенції вихованців ДНЗ через скоординовану діяльність адміністрації ДНЗ, педагогів та батьків.

3. Інтегрований підхід до патріотичного виховання дошкільників.

4. Життєва компетентність дітей та її розвиток.

Впродовж навчального року були проведені

                      консультації для педагогів

 1. Відповідність розвивального середовища віку дітей. Безпека життєдіяльності. Завідувач Бондаренко О.В.

2.Іграшки – «моральний путівник дошкільника». Пр. психолог Масло В.Ф

3.Взаємодія логопеда та вихователя у формуванні мовленнєвого розвитку дошкільника. Логопед Мало В.Ф.

4. Привчаємо дітей до порядку змалечку Вихователь Василенко В.М

5. Роль вихователя в розвитку рухової активності дітей раннього віку. ВиховательЧича І.В.

6. Використання державної символіки. Вихователь Милешко Н.Ю.

7. Пізнавальні прогулянки з дошкільниками. Вихователь Яценко М.І.

8. Загартовування дітей дошкільного віку. Медсестра Цикал Н.В

9. Як полегшити адаптацію дитини до умов дошкільного закладу.

 Педагогічні працівники дитячого садка приймали активну участь в роботі районного методичного об’єднання вихователів дошкільних закладів, семінарах,  тренінгах, проводилася робота з дітьми по техніці пожежної безпеки.

Вихователі та помічники вихователів проводять велику роботу по підготовці до свят та розваг. Ранок української казки, свято святого Миколая, свято Нового  2020 року в дитячому садку. Дебют вихованців середньої групи в Андріївській музичній школі.

Участь вихователів, вихованців та батьків у всеукраїнській акції «Підтримаємо птахів узимку».

Під час карантину всі педагогічні працівники проводили  навчання дистанційно, використовуючи вайбер, ютуб, фейсбук. Робота включала в себе консультації для батьків, дітей, ігри з дітьми, слухання казок, оповідань, розповідей. підготовку руки для письма,виготовлення виробів з пластиліну, паперу, картону. Батькам рекомендувалися для перегляду з дітьми мультфільми на природничу тематику, завдання на логіку, розвиток мови та мовлення.

 Вихователі прийняли активну участь у святкуванні Дня захисту дітей в режимі онлайн. Вихователі прийняли активну участь у флешмобі «Свято вишиванки».

Достатня увага приділяється підготовці дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі.  Згідно методичних рекомендацій щодо вимог до організації діагностики в дошкільному навчальному закладі з метою фіксації досягнень дітей та відстеження результатів їхнього розвитку проводиться діагностична робота для старшої вікової  групи.  На превеликий жаль у цьому році через карантин по корона вірусу не проводилася діагностика готовності дітей старшої групи до школи.

З метою збереження та зміцнення здоров’я дітей постійно та систематично здійснювався контроль за:

- виконанням режиму дня;

- організацією і проведенням прогулянок;

- виконання рухового режиму;

- організацією харчування;

- дотриманням санітарно-гігієнічних вимог в групах;

- виховання культурно-гігієнічних навичок.

Щомісячно перевірялось календарне планування роботи з питань охорони життєдіяльності дітей, організації оздоровчих заходів.

Контролювалась системність та рівень проведення:

- спортивно-музичних розваг та свят.

Постійно вівся контроль за роботою харчоблоку:

- закладення продуктів;

- організація харчування;

- якість страв;

- санітарний стан;

- видача в групи.

Старша медична сестра проводить контроль за роботою обслуговуючого персоналу; виконання графіку прибирання, провітрювання, заміни білизни тощо.

На нарадах при завідувачу розглядалося питання:

- організація стану харчування;

- виконання режиму дня, дотримання санітарного режиму;

- проведення фізкультурно-оздоровчих заходів у режимі дня.

На виробничих нарадах:

- особиста гігієна персоналу;

- профілактика інфекційних захворювань;

- профілактика вірусних захворювань;

- зміцнення здоров'я та зниження захворюваності;

- виховання культурно – гігієнічних навичок дітей.

Щоп’ятниці в ДНЗ проводиться санітарний день, в рамках якого відбувається прибирання та поточна  дезінфекція поверхонь, посуду, іграшок, квартування приміщень; санітарний мінімум з усіма категоріями працівників.

Корекційна робота з дошкільниками-логопатами ДНЗ здійснюється, переважно, на індивідуальних логопедичних заняттях, з урахуванням вікових особливостей та потенційних можливостей дітей. Підгрупові заняття проводяться для закріплення отриманих мовленнєвих знань та умінь

       Тісна взаємодія відбувалася в цьому році і з початковою школою, переважно у формі взаємовідвідування, коли вихователі ДНЗ відвідували уроки в І класах школи, а вчителі початкової школи в свою чергу приходили на заняття до нас.

  Колектив впроваджує в життя план  роботи  по впровадженню інноваційних технологій. План включає в себе систематичні та послідовні дії, які ведуть крок за кроком до поставленої закладом мети – розвивати творчий та інтелектуальний потенціал у дітей з урахуванням їх інтересів та здібностей.

Вивчаючи дану проблему ґрунтовно, слід зазначити, що колективу дошкільного закладу є над чим працювати, зокрема, потребує поліпшення підготовча робота щодо осучаснення дидактичних посібників

Аналіз роботи дошкільного закладу за минулий рік показав, що принципи актуальності, конкретності, динамічності, об’єктивності в роботі закладу дотримувалися повністю. Перспективне та календарне планування відповідає вимогам щодо його складання і знаходиться на достатньому рівні.

Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведений упродовж навчального року, показав, що всі вони носили науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів.

Співпраця з сім’єю є одним із основних напрямків роботи педагогічного колективу. Через проведення днів відкритих дверей, батьківських зборів,індивідуальних консультацій, батьківських куточків, перегляд виховних заходів, свят, творчих виставок педагоги намагаються підвищити педагогічну та психологічну компетентність батьків щодо розуміння розвитку дитини, питань навчання та виховання. Наш дошкільний заклад є своєрідним культосвітнім центром для родин, в яких зростають малюки. На превеликий жаль відкриті заходи проводилися тільки до початку карантинних обмежень, а після введення карантину вся робота з батьками проводилася дистанційно.

Велика увага в нашому закладі приділяється природному   оточенню. Вихователі прагнуть зростити своїх вихованців активними природолюбами, навчають бачити і відчувати красу навколишнього світу. Безпосередній контакт з довкіллям, природним оточенням – найкращий шлях для здобуття знань про природу та виховання любові до рідного краю. Особливо, коли йдеться про сільських дітей.

Впродовж 2019-2020 навчального року педагогічний колектив працював за парціальною програмою Я.Яковенко «Народознавство». У нашого народу існує таке повір’я: той , хто забув звичаї своїх батьків, карається Богом. Сьогодні, в епоху розбудови національної держави, дуже важливо оживити історичну пам’ять народу, повернути українців до тих начал, що є наріжним каменем національної свідомості. Педагоги нашого закладу цікаво і доступно намагаються розширити уявлення дошкільнят про народні обряди, традиції, пов’язані з господарськими особливостями української  діяльності, святами, з прекрасною природою нашого краю. Для цієї мети в нашому садочку працює українська світлиця, в якій зібрані предмети давнини, національний одяг, посуд,вишиті рушники, ткані доріжки. В українській світлиці педагоги знайомлять дітей з історією та українськими обрядами.

       Впродовж року постійно здійснювався  контроль за дотриманням необхідних і безпечних умов праці управлінням освіти Бердянського району, Андріївською селищною радою, завідувачем ДНЗ. Результати перевірок виконання вимог із питань охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки розглядалися на виробничих нарадах.

        Випадків дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу впродовж року не зафіксовано.

       Медичне обслуговування в дошкільному закладі здійснювалось медичною сестрою старшою Цикал Н.В.

       В Андріївському дошкільному навчальному  закладі «Джерельце» харчування здійснювалось відповідно до нормативно-правових документів. Відповідальність за організацію харчування покладено на завгоспа

 Радькіну В.Є. та медичну сестру старшу Цикал Н.В.

 У ДНЗ організовано триразовий режим харчування для всіх вікових груп. Інтервали між прийомами їжі дотримуються та видача готових страв з харчоблоку відбувається відповідно до графіка видачі згідно вимог Інструкції з організації харчування, харчувалися всі діти, що зараховані та відвідують дитячий садок. Відповідно до штатного розпису ДНЗ повністю укомплектований працівниками, які  забезпечують організацію харчування дітей. Медична сестра та кухарі мають відповідну фахову освіту.

Стан матеріально – технічного забезпечення харчоблоку та груп задовільний, у достатній кількості забезпечено кухонним обладнанням та посудом. Щороку кухонне обладнання харчоблоку та посуд оновлюються та поповнюються. На харчоблоці встановлено нову мийку на виконання припису Держпродспоживслужби. Але саме приміщення харчоблоку потребує ремонту.

Матеріально – технічні умови

У закладі створено належні  всі умови для фізичного, психічного розвитку дітей, їх виховання. Дякуючи виконавчому комітету селищної раді,  депутатському корпусу на чолі з головою селищної ради Н.А.Кагадій, в дитячому садку зроблено капітальний ремонт покрівлі, ганків, першого та другого поверхів фойє,  східців,косметичний ремонт кабінетів, харчоблоку, пральні, ремонт системи опалення. Придбано холодильник в кабінет медичної сестри,ванну та пральну машинку в пральню, кондиціонер для музичної зали, косметичний ремонт групових дитячих площадок.

 Колектив закладу покладає багато зусиль для того щоб утримувати територію в чистоті, щоб вона була затишною та естетично виглядала. Так працівниками садочка впродовж карантину було пофарбовано огорожу навколо майданчиків. Відремонтовано, пофарбовано  та оновлено все ігрове обладнання майданчиків, всі пісочниці перероблені згідно вимого СЕС (накриті).

Усвідомлюючи велику відповідальність за долю хлопчиків і дівчаток, колектив нашого дитсадка докладає максимум зусиль, щоб наші діти зростали здоровими, веселими, щасливими, справжніми синами і дочками України.

 

 

Завідувач дошкільним закладом        Олена БОНДАРЕНКО« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь